قوانین و مقررات / شرایط استفاده

توافقنامه استفاده از مینی کالا

مینی کالا میزبان علاقمندان به صنایع دستی است، محیطی همراه با احترام و صمیمیت. اما بدون رعایت قوانین سایت حفظ این فضا ممکن نخواهد بود. این قوانین به منزله توافقی میان مینی کالا و شما هستند که با ساختن حساب کاربری یا استفاده پیوسته از سایت، آنها را می پذیرید.

برای مطالعه مطالب مینی کالا نیازی به ساختن حساب کاربری نیست، اما برای ارسال دیدگاه در بخش های مختلف بهتر است حساب کاربری داشته باشید. پس لطفا قبل از ثبت نام در مینی کالا، شرایط استفاده را به دقت مطالعه نمایید. اگر این شرایط مورد پذیرش تان نباشند، استفاده از مینی کالا برای شما ممکن نیست. این شرایط در هر زمانی توسط مینی کالا قابل تغییر هستند و نسخه جدید آنها پس از قرار گیری در سایت، به حالت اجرایی در می آید. استفاده پیوسته از سایت بعد از تغییر شرایط، نشان دهنده پذیرش تغییرات توسط شما است.

هر کاربر فقط می تواند برای اهداف شخصی و غیر تجاری از مینی کالا استفاده نماید. این سایت با هدف معرفی و فروش محصولات صنایع دستی تاسیس شده. شرایط استفاده کاربران شامل «پذیرش سیاست استفاده قابل قبول، پذیرش مسئولیت ها پس از نام نویسی، و نیز پذیرش و رعایت تمام بایدها و نبایدها در زمینه ارسال دیدگاه، محتوا و پاسخ به دیگران» است.

سیاست استفاده قابل قبول: مینی کالا از کاربرانش انتظار دارد که احترام تمام افراد را در تمام زمان ها نگه دارند. در صورت مشاهده هر گونه تخطی از این سیاست یا دیدن سایر رفتارهای غیرقابل قبول توسط هر کاربری، بایستی چنین رفتار یا فعالیتی را به آدرسinfo[at]minikala.com گزارش کنید. شما فقط مسئول دیدگاه ها یا پاسخ هایی هستید که خودتان در مینی کالا ارسال می کنید و نیز موافقت می کنید که مینی کالا در قبال دیدگاه هایی که سایر کاربران منتشر می کنند، مسئولیتی ندارد.

مسئولیت های نام نویسی: مطالعه اخبار مینی کالا و استفاده از محتوای آن بدون ثبت نام میسر است، اما برای برخورداری از تمام خدمات و خرید محصولات، به نام نویسی نیاز دارید. حساب کاربری شما فقط و فقط برای استفاده شخصی است و حق اعطای دسترسی به اشخاص دیگر، یا انتقال یا واگذاری آن را ندارید. در ضمن، ساختن بیش از یک حساب کاربری توسط یک شخص، ممنوع است و در صورت کشف، تمام حساب ها غیر از اولین حساب کاربری فرد غیر فعال می شوند.

شما با ثبت نام در مینی کالا یا استفاده پیوسته از آن بدون حساب کاربری:

 • الف. قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران را می پذیرید و در مینی کالا، هیچ گونه فعالیتی خلاف قانون جاری کشور انجام نمی دهید یا به انجام آن کمک نمی کنید.
 • ب. در صورت اطلاع یافتن از وقوع هر گونه فعالیت غیرقانونی و یا نقص امنیتی، مدیران مینی کالا را در جریان می گذارید.
 • ج. هنگام پیوستن به مینی کالا از کلمات و تصاویر مناسب برای نام کاربری و عکس حساب خود استفاده می کنید. در صورت استفاده از نام کاربری یا تصویر نامناسب، حساب کاربری شما بدون تذکر مسدود می شود. با ثبت نام شما می پذیرید که تشخیص مناسب بودن نام و عکس فقط با مینی کالا است.
 • د. مسئولیت نگه داری از نام کاربری و رمز عبور خود را به طور کامل می پذیرید و به عنوان تنها مسئول استفاده یا سوء استفاده از آن شناخته می شوید. چنانچه در حفاظت از نام کاربری و رمز عبور حساب تان در مینی کالا یا مراقبت از حساب ایمیلی که برای ثبت نام استفاده شده کوتاهی کنید، ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن آنها به شما نداریم و اگر در اثر سرقت دستگاه های الکترونیکی شما حساب های تان در معرض سرقت قرار گیرند نیز، تمام گام های لازم برای محافظت از آنها بر عهده شما است.
 • ه. شما می پذیرید که هرگز دیدگاه هایی که شامل تصاویر، توصیفات و یا آدرس های اینترنتی ذکر شده در بند محتواهای ممنوعه باشند را در مینی کالا به اشتراک نگذارید.
 • و. شما تایید می کنید که در هر شرایطی، اختیار تام برای تصمیم گیری درباره اینکه کدام محتواهای ارسالی از طرف کاربران در مینی کالا قابل نمایش هستند و کدام محتواها قابل نمایش نیستند، فقط برای مدیران مینی کالا است.
 • ز. قبول می کنید که در فعالیت های مضر برای نویسندگان، مخاطبین، تبلیغ دهندگان و یا همکاران مینی کالا، یا هر فرد مرتبط دیگری شرکت نکنید و در ضمن تحت هیچ شرایطی، در مینی کالا فعالیتی که برای حریم خصوصی دیگران مضر باشد، انجام ندهید.
 • ح. تعهد می کنید که هرگز از هیچ گونه ربات، فرآیند، تکنیک، سخت افزار یا نرم افزار خودکار یا نیمه خودکاری برای داده کاوی در مینی کالا (گردآوری، دانلود، بازنشر، ذخیره سازی و یا توزیع محتواهای منتشر شده) -به هر منظوری که قابل تصور باشد- استفاده نکنید. همچنین حقی برای فروش یا کسب درآمد با استفاده از محتواهای تولیدی ما ندارید.
 • ت. می پذیرید که ثبت نام در مینی کالا یا استفاده پیوسته از آن به این معنا است که ما برای حفاظت از مفاد این توافق نامه و متوقف کردن استفاده های سوء، می توانیم از هر روش فنی قابل تصوری (در چهارچوب قانون) بدون نیاز به مطلع کردن شما و صرفا با صلاحدید خودمان استفاده کنیم.

ارسال دیدگاه در مینی کالا باز هم تاکید می کنیم که شما فقط و فقط در صورتی می توانید در بخش دیدگاه های مینی کالا -و یا سایر بخش ها که ممکن است بعدا اضافه شوند- به ارسال نظر بپردازید که اولا خودتان صاحب آن نظر یا صاحب حقوق قانونی یا اجازه استفاده از آن باشید؛ ثانیا آن محتوا هیچ حقی (از جمله حق چاپ و نشر، حق نشان تجاری و حریم خصوصی یا حقوق اجتماعی) از اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر و یا قوانین جاری کشوری، قوانین استفاده از مینی کالا، و سایر سیاست های اخلاقی ما را نقض نکند.

همچنین شما به طور تمام و کمال مسئول آن چیزهایی هستید که با حساب کاربری تان در مینی کالا منتشر می شوند. از جمله مشخصات فردی، آدرس منزل و یا محل کار، شماره تلفن (ها)، عکس، و دیگر اطلاعات فردی. چنانچه در اثر انتشار اطلاعات فردی تان توسط خود شما عواقبی در مینی کالا به سراغ تان بیاید، مسئولیت آن بر عهده ما نیست. همچنین در صورتی که تمایل به حذف آنها داشته باشید ولی شخصا نتوانید، بایستی با info[at]napkala.com ما تماس بگیرید. در آن صورت، در اسرع وقت اقدام به حذف آنها خواهیم کرد، ولی باز هم عواقب انتشار اولیه آنها متوجه ما نیست.

بخش دیدگاه ها که ذیل ستون اصلی هر مطلبی قرار دارد، فقط و فقط محلی است برای ارسال نظرات مربوط به همان مطلب و موضوع آن.

شما نه در بخش دیدگاه های مطالب مختلف، نه در سایر بخش های مینی کالا که ممکن است در آینده اضافه شوند، حق ارائه مشورت های حرفه ای، شامل مشاوره های شغلی، دارویی، قضایی، مدیریت سرمایه و غیره را ندارید و نمی توانید به ارسال نظرات حاوی پیشنهاد، تشویق یا درخواست برای فعالیت های مختلف تجاری، اجتماعی و فرهنگی بپردازید.

ارسال دیدگاه در مینی کالا به منزله پذیرش حق استفاده ما از آن است. به بیان دیگر، در صورتی که دیدگاه های ارسالی شما در مینی کالا مناسب انتشار تشخیص داده شوند و هیچ بندی از توافقنامه شرایط استفاده برای کاربران را نقض نکنند، شما یا صاحب اصلی محتوایی که با کسب اجازه از او آن را به اشتراک گذاشته اید، همچنان مالکیت و منافع آن دیدگاه را در اختیار خواهید داشت ولی با ارسالش در مینی کالا، شما به ما، نمایندگان مان و وکلای مان حق استفاده غیرقابل فسخ، رایگان و جهانی از آن را داده اید و بر این اساس ما می توانیم آن را به هر شیوه ای که خودمان صلاح بدانیم، استفاده، اصلاح، توزیع، بازنشر، اقتباس، و ترویج کنیم و بدون استثنا محتوای جدید ما که حاوی نسخه ای از دیدگاه اولیه شما است، متعلق به مینی کالا خواهد بود و شما هیچ ادعایی در رابطه با آن نخواهید داشت.

محتواهای ممنوعه. دسته بندی زیر، شامل مثال هایی برای کاربران است ولی موارد ممنوعه به آن محدود نخواهد بود. فراموش نکنید که طبق بند «و» اختیار تام برای نمایش محتواهای ارسالی کاربران را به مدیران مینی کالا واگذار کرده اید. اما در اینجا بدون استثنا، شما می پذیرید که هیچ یک از محتواهای زیر را “نه به شکل متن، و نه به شکل عکس، لینک، نشانه و یا علامت”‌ در مینی کالا ارسال نکنید:

 • محتوای ناقض حقوق فکری افراد
 • محتوای ناقض حقوق اجتماعی یا حریم خصوصی افراد، و یا افشاکننده اطلاعات فردی نظیر شماره تلفن، آدرس و سایر موارد مشابه
 • محتوای افتراآمیز، دشنام آلود، تهدید آمیز، آزاردهنده، شهوت آلود، نژادپرستانه، تعصب آمیز، و یا کینه ورزانه نسبت به هر فرد یا گروهی
 • محتوای کفر آلود نسبت به ادیان آسمانی و مذاهب و پیروان آنها
 • اطلاعات اشتباه یا گمراه کننده
 • دیدگاه های غیرقانونی یا ترویج کننده رفتارهای غیرقانونی
 • محتواهای حاوی هر گونه بدافزار، کد، فایل و یا برنامه هایی با کاربردهای سوء
 • محتواهای تبلیغاتی

مینی کالا این حق را دارد که هر نوع محتوای منتشره از سوی کاربران را بررسی کرده و در صورت نیاز، بدون اطلاع قبلی حذف یا ویرایش کند.

مسدودسازی دسترسی. علاوه بر تمام حقوق ذکر شده در توافقنامه استفاده از مینی کالا و نیز امکان پیگیری قانونی تخلفات، شما این حق را به ما می دهید که در صورت صلاحدید خودمان اقدام به تعلیق یا مسدود کردن حساب کاربرانی کنیم که متخلف تشخیص می دهیم، یا اینکه بخشی از دسترسی آنها را محدود نماییم. همچنین اطلاعات فعالیت های غیرقانونی کاربران متخلف، در صورت نیاز با مراجع قانونی به اشتراک گذاشته می شود.

سلب مسئولیت. حین ارائه محتوا در مینی کالا، ممکن است ما تبلیغاتی را نمایش دهیم. شما با حضور در napkala.com و تمام صفحات آن، می پذیرید که این تبلیغات با صلاحدید ما به نمایش در آیند، بدون آنکه هزینه بارگزاری آنها بر روی مرورگر اینترنتی شما متوجه ما یا تبلیغ دهنده باشد. (بدیهی است که در صورت انتشار آگهی تبلیغاتی در ستون اصلی سایت، آنها با عنوان و برچسب آگهی تبلیغاتی مشخص خواهند شد تا با محتوای خبری اشتباه گرفته نشوند.)

استفاده شما از مینی کالا به این معنا است که می دانید محتواهای منتشره توسط آن از منابع مختلف گردآوری شده و مینی کالا مسئول صحت، دقت، مفید یا امن بودن، و یا رعایت حقوق فکری موجود در آنها نیست. با این حال تمام تلاش ما بر انتشار خبرها و مطالب موثق متمرکز است.

محتواهای منتشره در سطح مینی کالا -از جمله دیدگاه های کاربران، فقط حکم دانستنی عمومی، گفتگو و سرگرمی را دارند. هیچ قطعیتی درباره صحت جنبه های گوناگون اطلاعات منتشره وجود ندارد و بر هیچ یک از دیدگاه های کاربران نیز از طرف ما صحه گذاشته نمی شود. از این رو تمام محتواهای منتشره در مینی کالا همراه با سلب مسئولیت هستند به این معنا که مسئولیت اعتماد به آنها و یا هر نوع استفاده ای، بر عهده خود فرد است و مینی کالا هیچ مسئولیتی در قبال عواقب اعتماد شما بر محتواها یا استفاده از آنها ندارد. بدیهی است که در صورت اطلاع، توصیه های لازم را از قبل ارائه خواهیم کرد.

حریم خصوصی کاربران. امن ماندن اطلاعات شخصی قابل شناسایی شما برای ما بسیار اهمیت دارد. اطلاعاتی که با مینی کالا به اشتراک می گذارید، نزد ما محفوظ است و هرگز از آنها استفاده تبلیغاتی نخواهد شد. ما داده هایی نظیر نوع دستگاه (سخت افزار) یا مرورگر (نرم افزار) مورد استفاده شما برای مطالعه مینی کالا را ذخیره می کنیم تا برای بهبود تجربه کاربری و رفع ناهمخوانی ها مورد استفاده قرار دهیم. داده های دیگری نظیر نحوه استفاده شما از مینی کالا و عادت های مصرف محتوا نیز برای تحلیل رفتار کاربران ذخیره می شوند. ثبت آی پی آدرس شما نیز جزو بدیهیات است.

شما با ثبت نام در مینی کالا تایید می کنید که تمام بندهای فوق را مطالعه نموده اید و سپس به مینی کالا پیوسته اید. در آینده برای مطالعه قوانین و اطلاع یافتن از تغییرات آنها می بایست به بخش “شرایط استفاده از مینی کالا” در پایین سایت مراجعه کنید.